Promocja sportu - naszą królową jest siatkówka

Sport zajmuje bardzo szczególne miejsce w działalności Grupy Cyfrowy Polsat. Nie tylko pokazujemy go widzom na najwyższym światowym poziomie, ale przede wszystkim od wielu lat konsekwentnie wspieramy sportowców – zarówno amatorów, jak i światowych mistrzów swoich dyscyplin.

Sport zajmuje bardzo szczególne miejsce w działalności Grupy Cyfrowy Polsat.

Nie tylko pokazujemy go widzom na najwyższym światowym poziomie, ale przede wszystkim od wielu lat konsekwentnie wspieramy sportowców – zarówno amatorów, jak i światowych mistrzów swoich dyscyplin. Polsat od lat wspiera i inwestuje w polski sport. Na zakup licencji, produkcję telewizyjną, transmisje i promocję różnych rozgrywek od 2000 roku wydaliśmy przeszło miliard złotych. Kanały Polsatu są liderami zestawień najchętniej oglądanych programów sportowych. Promujemy sukcesy polskich sportowców poprzez transmisje i retransmisje wydarzeń sportowych, jak i przekazując relację z ich przebiegu w programach informacyjnych i publicystycznych. Jak dotąd żadna stacja w historii polskiej telewizji nie poświęciła tyle czasu antenowego na relacjonowanie przebiegu zmagań sportowców i sukcesów Polaków.

Naszą sportową królową jest bez wątpienia siatkówka.

Od dawna prezentujemy na swoich antenach wszystkie najważniejsze rozgrywki siatkarskie – od ligowych poprzez europejskie puchary aż po rozgrywki reprezentacyjne. Od 1998 roku Plus wspiera siatkówkę, będąc w tym czasie między innymi Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn oraz tytularnym sponsorem PlusLigi i sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet.

20180930csjp3051.jpg

Polskie drużyny narodowe zdobywały w tym okresie jedenaście razy medale na najważniejszych imprezach siatkarskich na świecie:

• trzy złote medale mistrzostw świata reprezentacji mężczyzn (w tym jeden reprezentacji juniorów)

• srebrny medal mistrzostw świata reprezentacji mężczyzn,

• 3 złote medale mistrzostw Europy (dwa razy kobiety i raz mężczyźni),

• brązowy medal Ligi Światowej,

• 2 brązowe medale Mistrzostw Europy (mężczyźni i kobiety),

• srebrny medal Pucharu Świata Mężczyzn.

Liga Mistrzów w Grupie Polsat

Od sierpnia 2018 roku, przez trzy kolejne lata, na naszych nasze kanałach można oglądać mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Grupa Cyfrowy Polsat nabyła dla polskich kibiców wyłączne prawa do pokazywania LM i LE dla wszystkich kanałów dystrybucji – m.in. telewizji, Internetu i urządzeń mobilnych.

Sport w raporcie niefinansowym Grupy Polsat za lata 2016-2017

Raport Niefinansowy 2018 Grupy Poslat 

Pełna treść Raportu Niefinansowego 2019 Grupy Polsat

Ostatnia aktualizacja 07.07.2020