Wideo online

Internetowy serwis rozrywkowy IPLA oferuje widzom największą w Polsce bazę legalnych treści wideo i live, a także ponad 100 kanałów telewizyjnych online, relacje na żywo z największych wydarzeń sportowych z kraju i ze świata, bogatą i regularnie rozwijaną bibliotekę filmów, seriali i programów telewizyjnych dostarczanych przez licencjodawców z Polski i ze świata. W 2018 roku oferta treści sportowych dostępnych w serwisie IPLA wzbogaciła się o pakiet Polsat Sport Premium, transmitujący mecze piłkarskie Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA. Obecnie IPLA proponuje ponad 500 godzin miesięcznie relacji na żywo z największych wydarzeń sportowych z kraju i ze świata. 

OFERTA

IPLA zapewnia użytkownikom dostęp do treści w modelu reklamowym oraz w modelu płatnym, jak również możliwość pobierania wybranych treści i oglądania ich offline. Niemal 90% treści VOD IPLI jest udostępnianych użytkownikom bezpłatnie, przy czym źródło przychodów stanowią reklamy.

Udostępnianie użytkownikowi materiałów i kanałów w sieci oparte jest na jednym z trzech modeli. Pierwszy to model płatny, w którym klient płaci ustaloną kwotę za dostęp do pojedynczego materiału. Drugi model obejmuje dostęp do pakietu materiałów i kanałów w zamian za okresową (np. miesięczną) opłatę za dostęp. Trzeci model oparty jest na nieodpłatnym dostępie w zamian za obejrzenie reklam. W przybliżeniu 80% całkowitych przychodów serwisu IPLA generowanych jest dzięki modelowi reklamowemu, a około 20% pochodzi z transakcji zakupu dostępu do treści przez użytkowników.

Dzięki stronie http://www.ipla.tv oraz dedykowanym aplikacjom zasoby telewizji online IPLA są dostępne na bardzo szerokim portfolio urządzeń konsumenckich, obejmujących komputery z systemem operacyjnym Windows, urządzenia mobilne oparte o systemy iOS, Android oraz Windows Phone, telewizory z dostępem do Internetu (Samsung, LG, Sony, Panasonic, Philips, Sharp, Ikea, Toshiba, Thomson, TCL), dekodery (TV kablowa TOYA, Netia), konsole (PlayStation 3) oraz odtwarzacze Blu-ray. Aplikacja mobilna IPLI od początku istnienia została pobrana już ponad 10 milionów razy. W lutym 2018 roku odświeżyliśmy stronę www IPLI, wprowadzając zmiany, dzięki którym serwis stał się jeszcze bardziej przyjazny
i dopasowany do użytkownika.

Dowiedz się więcejCyfrowy Polsat, ipla.tv

TECHNOLOGIA I INFRASTRUKTURA

W ramach telewizji internetowej IPLA wykorzystujemy własną platformę dostosowaną do najważniejszych systemów operacyjnych i szerokiej gamy urządzeń konsumenckich. Posiadamy unikalne kompetencje technologiczne w obszarze kodowania i strumieniowania treści audiowizualnych w Internecie, jak i optymalizacji dystrybucji tego typu sygnału. W odróżnieniu od konkurencji stosujemy autorskie rozwiązania, co pozwala nam tworzyć usługi optymalnie dostosowane do ograniczeń infrastruktury internetowej w Polsce oraz możliwości zewnętrznych systemów, z którymi integrujemy nasze aplikacje. Wykorzystujemy własne serwery Origin oraz technologie uniezależniające nas w doborze dowolnego systemu dystrybucji CDN (ang. Content Distribution Network – sieć dystrybucji treści). W efekcie możemy oferować usługi o bardzo wysokiej jakości przy równoczesnej optymalizacji kosztów przesyłu. Szczególnie istotne staje się to w sytuacji nadawania ponad 100 kanałów linearnych, przeprowadzania transmisji PPV czy emisji ponad 2000 pojedynczych wydarzeń sportowych rocznie. Nasza platforma wykorzystuje autorski system rekomendacji umożliwiający serwowanie użytkownikowi treści dostosowanych do jego preferencji. Zastosowany w IPLA system protekcji (DRM) umożliwia nam także oferowanie płatnego kontentu na różnych przeglądarkach, urządzeniach mobilnych, smartTV oraz niezależnych dekoderach. To sprawia, że nasza platforma wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom naszych klientów w zakresie oglądania treści wideo bez względu na miejsce, czas i urządzenie, z którego klienci korzystają.

Ostatnia aktualizacja 09.07.2019