Wideo online

Internetowy serwis rozrywkowy IPLA oferuje widzom najbardziej różnorodną w Polsce bazę legalnych treści wideo i live, a także ponad 110 kanałów telewizyjnych online, relacje na żywo z największych wydarzeń sportowych z kraju i ze świata, bogatą i regularnie rozwijaną bibliotekę filmów, seriali i programów telewizyjnych dostarczanych przez licencjodawców z Polski i ze świata. Obecnie IPLA proponuje średnio ponad 500 godzin miesięcznie relacji na żywo z największych wydarzeń sportowych z kraju i ze świata. IPLA zapewnia użytkownikom dostęp do treści w modelu reklamowym oraz w modelu płatnym, jak również możliwość pobierania wybranych treści i oglądania ich offline. Ponad 80% treści VOD IPLI jest udostępnianych użytkownikom bezpłatnie, przy czym źródło przychodów stanowią reklamy.

Udostępnianie użytkownikowi materiałów i kanałów w sieci oparte jest na jednym z trzech modeli. Pierwszy to model płatny, w którym klient płaci ustaloną kwotę za dostęp do pojedynczego materiału. Drugi model obejmuje dostęp do pakietu materiałów i kanałów w zamian za okresową miesięczną opłatę za dostęp. Trzeci model oparty jest na nieodpłatnym dostępie w zamian za obejrzenie reklam. W przybliżeniu 60% całkowitych przychodów serwisu IPLA generowanych jest dzięki modelowi reklamowemu, a około 40% pochodzi z transakcji zakupu dostępu do treści przez użytkowników.

Dzięki stronie www.ipla.tv oraz dedykowanym aplikacjom zasoby serwisu IPLA są dostępne na bardzo szerokim portfolio urządzeń konsumenckich: w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych na komputerach i urządzeniach mobilnych oraz w natywnych aplikacjach mobilnych opartych o systemy iOS, Android, na telewizorach z dostępem do Internetu (min. Android TV, Samsung, LG, Sony, Panasonic, Philips) oraz dekoderach (TV kablowa TOYA, Netia). Aplikacja mobilna IPLI od początku istnienia została pobrana już 11 milionów razy.

Ponadto oferujemy naszym klientom telewizji satelitarnej usługę wideo na żądanie VOD – Domowa Wypożyczalnia Filmowa, która umożliwia płatny dostęp do nowości i hitów filmowych za pośrednictwem dekodera. Usługa nie wymaga dodatkowych rozwiązań technologicznych, jest dostępna poprzez odbiornik telewizyjny.

W październiku 2019 roku podpisaliśmy z Discovery Communications Europe Limited oraz TVN S.A. umowę joint-venture dotyczącą utworzenia nowej platformy OTT, zapewniającej widzom w jednym miejscu dostęp do szerokiego wyboru treści, (m.in. filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych), zarówno wyprodukowanych przez strony umowy, jak i treści zakupionych u zewnętrznych producentów oraz wyprodukowanych przez nowy podmiot. Platforma OTT będzie działać zarówno w modelu finansowanym z reklam (AVOD), jak i - na późniejszym etapie - w modelu płatnym (SVOD/TVOD). Wspólne przedsięwzięcie zostanie uruchomione po uzyskaniu zgody regulatora.

Dowiedz się więcejCyfrowy Polsat, ipla.tv

Ostatnia aktualizacja 14.09.2020