Rekordowa widownia meczu Polska – Czarnogóra! Niemal 9,5 miliona widzów oglądało spotkanie w Polsacie i Polsacie Sport

Data:
09 paź 2017

To rekord oglądalności meczów reprezentacji Polski w eliminacjach do Mundialu Rosja 2018. Ostatnie, decydujące o awansie, spotkanie z Czarnogórą obejrzało na antenach Polsatu i Polsatu Sport średnio niemal 9,5 miliona widzów. Reprezentacja Polski po emocjonującej końcówce wygrała 4:2 i zapewniła sobie start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Mecz na antenie Polsatu oglądało średnio 8,5 miliona widzów, a 950 tysięcy śledziło go w Polsacie Sport. Polsat był liderem w obu grupach audytoryjnych notując bardzo wysokie udziały – 53% w grupie 4+ i 58,4% w grupie 16-49. W sumie udział obu anten wyniósł 59% w grupie wszystkich badanych i 64% w grupie komercyjnej. Emocjonującą końcówkę meczu i ostatnie dwie bramki dla Polski oglądało w Polsacie i Polsacie Sport ponad 12 milinów widzów !

Zwycięstwo na Czarnogórą, nie przyszło łatwo. Co prawda Polacy, już po 15 minutach, dzięki trafieniom Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego prowadzili 2:0, ale Czarnogóra zdołała wyrównać po bramkach Stefana Mugosa i Zarko Tomasevica. Końcówka meczu należała jednak do naszej reprezentacji, a to za sprawą Roberta Lewandowskiego, który w 85 minucie spotkania strzelił bramkę na 3:2, a chwilę później po silnym strzale Jakuba Błaszczykowskiego, trafienie samobójcze zaliczył Filip Stojkovic. Polska wygrała swoją grupę eliminacyjną gromadząc 25 punktów i jako 14 kraj na świecie, po 12 latach przerwy, zakwalifikowała się na przyszłoroczny Mundial. Polacy w finałach piłkarskich Mistrzostwach Świata wystąpią po raz ósmy.