4,4 mln widzów meczu Polska – Gruzja w Polsacie i Polsacie Sport

Data:
15 cze 2015

4,4 mln kibiców przed telewizorami - to średnia oglądalność sobotniego meczu Polska – Gruzja na antenach Polsatu i Polsatu Sport. Podczas nadawania meczu był z nami co drugi widz w obu grupach audytoryjnych! Spotkanie rozgrywane na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach eliminacji Euro 2016 zakończyło się doskonałym wynikiem 4:0, po piorunującej końcówce Polaków, golu Arkadiusza Milika i 3 bramkach Roberta Lewandowskiego.

Na antenie Telewizji Polsat mecz śledziło średnio ponad 3 mln 700 tys. widzów, a 640 tys. widzów oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obu antenach mecz oglądało 49,29% widzów w grupie 16-49 (43,6% SHR w Polsacie i 5,69% SHR w Polsacie Sport) oraz 45,3% w grupie 4+. Ponad 7 mln 550 tys. – to liczba kibiców obu anten, którzy choć przez minutę oglądali spotkanie. 1,1 mln więcej widzów zgromadziła emocjonująca druga połowa meczu, a 5 mln 645 tys. kibiców na obu antenach śledziło piorunującą końcówkę Polaków, w której Robert Lewandowski ustrzelił hattricka.

Mecz komentowali Mateusz Borek i Roman Kołtoń, a w studio gośćmi Bożydara Iwanowa byli m. in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Łapiński i Jacek Ziober.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 4 września na wyjeździe z Niemcami. Biało-czerwoni są liderem grupy D z 14 punktami na koncie.

-------------------------------------------

Eliminacje do Euro 2016 to 53 reprezentacje, 10 kolejek i 30 dni meczowych. 256 meczów w fazie grupowej i 8 spotkań barażowych w tym mecze największych europejskich drużyn Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Holandii, Anglii czy Portugalii. Na naszych kanałach można zobaczyć nawet 9 spotkań dziennie i co najmniej 810 minut gry Polaków do końca eliminacji!