Bezpieczeństwo

Dzięki współpracy ze służbami ratowniczymi udało się zrealizować szereg projektów, które w znaczący sposób przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w polskich górach.

Polkomtel już od wielu lat wspiera ratowników górskich i wodnych. Jako jedyny operator telekomunikacyjny podpisał kompleksowe umowy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (GOPR) i Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (TOPR). Dzięki współpracy ze służbami ratowniczymi udało się zrealizować szereg projektów, które w znaczący sposób przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w polskich górach.

Zintegrowany System RatownictwaNajważniejszym elementem współpracy operatora sieci Plus z GOPR i TOPR jest Zintegrowany System Ratownictwa obsługujący numer ratunkowy w górach 601 100 300, dostępny z telefonów w sieciach komórkowych i stacjonarnych. Z numeru alarmowego można korzystać w całym paśmie polskich gór. Centrum Koordynacji GOPR znajduje się w Rabce, natomiast Centrum Koordynacji Ratownicy TOPR jest obsługiwane przez ratowników w Zakopanem.

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu sieci Plus działa także Zintegrowany System Ratownictwa nad wodą pod numerem 601 100 100. System oferuje niezawodną, szybką łączność ze wszystkimi kąpieliskami oraz jednostkami, a przez zastosowanie specjalistycznego oprogramowania umożliwia dyspozytorowi koordynację wielu działań jednocześnie. Przed uruchomieniem systemu dotarcie do osoby, która wezwała pomoc np. na niestrzeżonym kąpielisku, zajmowało przeciętnie od 15 do 25 minut. Dziś, dzięki systemowi ratownictwa zbudowanemu przy wsparciu Plusa, czas ten wynosi od 1,5 do 3 minut. Ten decydujący o życiu i zdrowiu poszkodowanych postęp opiera się na niezawodności sieci informacyjnej i stałej współpracy z ratownikami.

W Cyfrowym Polsacie na bieżąco współpracujemy ze Stowarzyszeniem SYGNAŁ, walcząc ze zjawiskiem piractwa i promując uczciwość w obrocie sygnałem telewizyjnym w szczególności w Internecie. W tym zakresie przyświecają nam dwa naczelne cele: przeciwdziałanie kradzieży sygnału telewizyjnego, wyłudzaniu i podrabianiu oryginalnego sprzętu, wprowadzaniu do obrotu fałszywych kart i dekoderów oraz dążenie do zmiany mentalności Polaków i ukształtowania jednoznacznej postawy wobec kradzieży własności intelektualnej.

Ostatnia aktualizacja 08.04.2015